Чому мураха може піднімати груз, важчий за себе саму ?

У живій природі є закон : відносна м'язова сила у тварин тим вище , чим менше розмір тіла . Що значить відносна сила тварини? Це означає : слон дуже великий і дуже сильний , але якщо силу слона розділити на вагу його величезної туші , то на кожен кілограм її доведеться сили куди менше , ніж у маленької собачки . Точно так само , якщо виміряти товщину всіх м'язів у людини і у мурашки і зіставити з вагою їх тіла , то у мурашки буде велика перевага перед людиною.
   
Особливо сильні у мурашок жвали - верхні щелепи. У мурах дві пари щелеп , нижня і верхня. Для їжі пристосована нижня щелепа . Верхня ж - жвали - служить мурашки як зброю і як інструмент для роботи. Жвали так сильні і гострі, що одним помахом їх мураха відхоплює голову ворогові. За допомогою жвал мураха риє землю , вистачає і перетягує тяжкості , розриває на частини їжу : різних комах , личинок , рослини.
   
У той же час жвалами мураха може виконувати найніжніші і делікатні роботи: зчищати пилинки з лялечок , годувати личинок.
   
Але не думай, що всі мурашки такі сильні . Серед численних видів мурашок є один вид - амазонки. У своєму мурашнику амазонки - господарі , але вони зовсім безсилі. Вся робота в мурашнику робиться мурахами - рабами. Амазонки ж самі навіть їсти не можуть , їх годують раби. І ходити вони не можуть. Раби - мурахи підхоплюють їх на свої спини і возять , куди амазонкам потрібно.




Комментариев нет:

Отправить комментарий